Με μια μεγάλη έκπληξη συνεχίστηκε σήμερα το κύπελλο Κορινθίας…αποτελέσματα

80

Με  μια μεγάλη έκπληξη  συνεχίστηκε  σήμερα το κύπελλο Κορινθίας στη δεύτερη σειρά νοκ άουτ αγώνων στα πλαίσια της Β’ φάσης ( Φάση των 32).

Ο Ολυμπιακός Άσσου ( ομάδα της Β΄ κατηγορίας Κορίνθιας), στο γήπεδο Λεχαίου, επικράτησε με 1 – 0 επί του ΑΟ Ζευγολατιού και τον απέκλεισε από το Κύπελλο Κορινθίας. Η «ερυθρόλευκη» ομάδα πήραν μεγάλη  πρόκριση στους

«16» του Κυπέλλου , χάρις  σε τέρμα που σημείωσε στην επανάληψη ο Μπετς Ραπουσάι , επί μιας ομάδα που κατά την παρισινή  περίοδο αγωνιζόταν στην Γ΄ Εθνική κατηγορία, ενώ την φετινή περίοδο παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα της Α΄ Κορινθίας όπου μετέχει.

Στο Ζευγολατιό ο γηπεδούχος  Άρης  Βοχαϊκού αποκλείστηκε  με σκορ 0 – 1 από τον Ηρακλή Λεχαίου , ενώ το σκορ της ημέρας σημείωσε στην Τραγάνα επί του ΑΟ Ασπροκάμπου με 0 – 4 η Θύελλα Πετρίου.

Στη φάση των 16 πέρασε και ο Άγιος Γεώργιος που επικράτησε με 1 – 0 της Θύελλας Κάτω Διμηνιού, όπως επίσης και ο Πανκαμαριακός που απέκλεισε με 3 – 0 α. α. εκτός έδρας  τον Ποσειδώνα Κυράς Βρύσης

ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ:

Ολυμπιακός Άσσου – ΑΟ Ζευγολατιού 1 – 0

Άρης Βοχαϊκού – Ηρακλής Λεχαίου 0 – 1

ΑΟ Ασπροκάμπου – Θύελλα Πετρίου 0 – 4

‘Άγιος Γεώργιος – Θύελλα Κάτω Διμηνιού 1 – 0

Ποσειδών Κυράς Βρύσης  – Πανκαμαριακός 0 – 3 α.α.

Μετά  και τα σημερινά αποτελέσματα στη Γ΄ φάση του Κυπέλλου προκρίθηκαν οι Ηρακλής Ξυλοκάστρου, Άγιοι Θεόδωροι, Ατρόμητος Χιλιομοδίου , Ολυμπιακός ΛουτρακίουΟλυμπιακός Άσσου, Ηρακλής Λεχαίου, Θύελλα Πετρίου, Άγιος Γεώργιος και Πανκαμαριακός.

Η φάση των «32» του Κυπέλλου Κορινθίας θα συνεχιστεί  την Τετάρτη31/10 με τους αγώνες Κόρινθος 2006 – Ελλάς Βέλου, Σαρωνικός Γαλατακίου – Απέσσας Χαλκίου, Πανσολυγειακός – Τενεάτης Αθικίων και Ποσειδών Κυράς  Βρύσης – Πανκαμαριακός.

Η Β΄ φάση  του Κυπέλλου Κορινθίας ολοκληρώνεται την Τετάρτη 7/ 11 (14:30) με τους αγώνες  Πέλοπας Κιάτου – Παννεμεατικός, ΠΑΣ Κύψελος – Αετός Κρυονερίου, ΑΟ Περαχώρας – ΑΟ Λουτρακίου και ΑΣ Λεχαίου – ΠΑΣ Κόρινθος/