Συνεχίζει τις “χαμηλές” πτήσεις ο ΠΑΣ Κόρινθος έχασε απο το Αιγάλεω στο γήπεδο του Συνοικισμού-φωτό

71

Το Αιγάλεω νίκησε στο γήπεδο του Συνοικισμού τον ΠΑΣ Κόρινθος με 3-1

Οι φιλοξενούμενοι με ένα γκολ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με έναν γνώριμο στα Κορινθιακά γήπεδα  Φανούρη Γουνδουλάκη η ομάδα του Αιγάλεω προηγήθηκαν του ΠΑΣ Κόρινθος 0-1.

Στο 12΄ ο Βέρμπης με μια αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων πέτυχε το 2ο γκολ δίνοντας προβάδισμα νίκης στους φιλοξενούμενους.

Με την έναρξη του Β΄ Ημιχρόνου όμως πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και έτσι στο 52΄με τον Ραχιμ να πετυχαίνει το 0-3 φαίνεται ότι περνούν και από τη έδρα του  Συνοικισμού και κάνουν  ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος.
Η Κόρινθος κατάφερε να μειώσει με ένα γκολ  μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή σε 1-3    στο 56΄ της αναμέτρησης.