Οι οχτάρες έπεσαν “βροχή” στην Κόρινθο…απο ΠΑΣ Κόρινθος και Κόρινθο 2006-βαθμολογία

22

Στα πλαίσια της 29ης (προτελευταίας) αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας  Κορίνθιας, η δύο αντιμαχόμενες , για τον τίτλο ομάδες νίκησαν με σαρωτικά σκορ τους σημερινούς τους αντιπάλους.

Ο ήδη πρωταθλητής ΠΑΣ Κόρινθος σάρωσε με 8 – 1 τον Άγιο Γεώργιο, ενώ επίδειξη  δυνάμεων έκανε  και η μεγάλη αδικημένη  του φετινού πρωταθλήματος , η Κόρινθος 2006 που διέλυσε με 8 – 0 , στο ΔΑΚ, την Θύελλα Πετρίου.

Νίκη παραμονής πέτυχε μέσα στο Δερβένι ο Τενεάτης Αθικίων που επικράτησε του με 2 – 1 επί του Αστέρα, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε , στα Εξαμίλια η Δάφνη τον  Πανκαμαριακό.

Στο Ξυλόκαστρο ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 4 – 2 του Ολυμπιακού Άσσου που θα ακολουθήσει στη  Β΄ κατηγορία τις ομάδες, του Ισθμιακού ( νίκησε 2 – 1 την Ελλάδα Βέλου), της Δάφνης Εξαμιλίων και του Πανσολυγειακού, που έχασε στο Σοφικό με 1 -4 από τον Ηρακλή Λεχαίου. Την ίδια στιγμή  με νίκη με σκορ 2 – 1 πέρασε και ο ΑΟ Σπαθοβουνίου από τη Νεμέα επί του Παννεμεατικού.

Δεν απομένει την τελευταία αγωνιστική ποια από τις ομάδες , ο Ηρακλής Λεχαίου ή ο ΑΟ Σπαθοβουνίου σε ένα αγώνα  «ζωής – θανάτου»., σταθεί πιο τυχερή ,και  παραμείνει στη κατηγορία ..

Η 29η αγωνιστική

 

Αστέρας Δερβενίου Τενεάτης Αθικίων 1 – 2
Α.Σ. Κόρινθος 2006 Θύελλα Πετρίου 8 – 0
Ισθμιακός Ελλάς Βέλου 2 – 1
Δάφνη Εξαμιλίων Πανκαμαριακός 2 – 1
Ηρακλής Ξυλοκάστρου Ολυμπιακός Άσσου 4 -2
Πανσολυγειακός Ηρακλής Λεχαίου 1 – 4
ΠΑΣ Κόρινθος Αγ. Γεώργιος 8 – 1
Παννεμεατικός ΑΟ Σπαθοβουνίου 1 – 2

Η Βαθμολογία

( Σε 29 αγώνες)

1 ΠΑΣ Κόρινθος 109-14 87
2 Α.Σ. Κόρινθος 2006 131-13 72
3 Παννεμεατικός 44-40 47
4 Θύελλα Πετρίου 31-35 40
5 Ηρακλής Ξυλοκάστρου 27-32 40
6 Αγ. Γεώργιος 33-47 39
7 Αστέρας Δερβενίου 43-45 38
8 Πανκαμαριακός 35-39 38
9 Τενεάτης Αθικίων 38-47 37
10 Ελλάς Βέλου 33-41 36
11 ΑΟ Σπαθοβουνίου 30-44 34
12 Ηρακλής Λεχαίου 32-51 34
13 Ισθμιακός 33-52 32
14 Ολυμπιακός Άσσου 30-51 29
15 Δάφνη Εξαμιλίων 20-65 18
16 Πανσολυγειακός 21-74 16

 

* Ποινές

Α.Σ. Κόρινθος 2006: -9
Θύελλα Πετρίου: -2

Η 30η  (τελευταία) Αγωνιστική
Ισθμιακός Αστέρας Δερβενίου
Αγ. Γεώργιος Δάφνη Εξαμιλίων
Τενεάτης Αθικίων Ηρακλής Ξυλοκάστρου
Θύελλα Πετρίου Πανσολυγειακός
Ελλάς Βέλου ΠΑΣ Κόρινθος
Πανκαμαριακός Παννεμεατικός
Ολυμπιακός Άσσου Α.Σ. Κόρινθος 2006
Ηρακλής Λεχαίου ΑΟ Σπαθοβουνίου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here