Τρίτη διαδοχή νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου …και στο Βάθος Play offs

103

Τρίτη διαδοχή νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου που επιβλήθηκε στο κλειστό του Λουτρακίου, του Ηλυσιακού 29-23 για την 10η αγωνιστική της Α2 Handball. Με την νίκη αυτή το Λουτράκι σκαρφάλωσε στη 4η θέση με 11 βαθμούς, ενώ ο Ηλυσιακός παραμένει στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα με 5 βαθμούς και παλεύει για την παραμονή του στην κατηγορία.Αγωνιστικά ο Ηλυσιακός μπήκε δυναμικά στο αγωνιστικό χώρο αιφνιδιάζοντας το σύνολο του Κ.Χατζηκωνσταντίνου όπου τον βρήκε να προηγείται 3-0 στο 4΄ λεπτό . Η Ομάδα του Λουτρακίου άμεσα ισοφάρισε σε 3-3 και προηγήθηκε 5-3 στο 10΄ οπού και διατήρησε την διαφορά των δυο τερμάτων, κλείνοντας το ημίχρονο 11-9 υπέρ του.

Στην επανάληψη η ομάδα του Λουτρακίου με την τρίλεπτα Αικατερίνη, Ρουμελιώτη και Βασιλειάδη, να σημειώνουν από 6 τέρματα, δεν αφήσαν περιθώρια για κάτι καλύτερο για την ομάδα του Ηλυσιακού, δίνοντας την νίκη στην ομάδα τους με 29-23.

Τα πεντάλεπτα:2-3, 5-3, 5-4, 5-5, 9-7, 11-9 (ημίχρονο), 14-11, 16-13, 19-16, 22-19, 26-21, 29-23(τελικό)

Ποσειδών Λουτρακίου: Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 6, ,Γκίκας, Καραβάς, Ζέρβας, Χριστόπουλος 3, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν.3, Δημητρόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου Αθ.,2,Παλαιοιλόγος, Βασιλειάδης 6, Δωδας, Ρουμελιώτης 6

Ηλυσιακός: Μπανιάς, Τσέτσος 4, Αστέρης 3, Διαμαντάκος, Οικονόμου, Σόκολι, Σιατιρλής 4, Τσατσαρώνης, Μίχος 1, Κωσταπαππάς, Γρηγοράκης 4, Λαμπρόπουλος, Τριανταφύλλου 3, Κολιούδης 4, Δήμου.

Διαιτητές Ψύλλος-Λεφάκης Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 2/3- 4/6