Ήττα με τραγική εμφάνιση για τον Ατρόμητο Χιλιομοδιου από τον Πανγυθεατικό με 0-3

95
Ήττα με τραγική εμφάνιση
για τον Ατρόμητο Χιλιομοδιου.
Μακριά από τον καλό τους εαυτό, γνώρισαν βαριά εντός έδρας ήττα από το συγκρότημα του Πανγυθεατικου με 0-3.
Στην διεύρυνση του σκορ συνέβαλαν πολλά.
Χωρίς αυτά να θεωρηθούν δικαιολογίες σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξαν οι άτυχες στιγμές και τα λάθη στην άμυνα της ομάδας του Ατρόμητου Χιλιομοδιου , το γεγονός πως δεν μπόρεσε να μειώσει στο σκορ μετά το 0-1 αλλά και το γεγονός πως παρέδωσε τα όπλα μετά το εις βάρος του 0-3 στο β ημίχρονο.
Το α ημίχρονο ήταν 65-35 σε ό,τι αφορά την απόδοση των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και ακολούθησε δημιουργία ευκαιριών από τους παίκτες του Χιλιομοδιου που δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Έτσι αντί να έρθει το 1-1 ήρθε το 0-2 και τα υπόλοιπα γκολ του Πανγυθεατικου στο β.μέρος.
Οι κινήσεις του προπονητή του Χιλιομοδιου δεν διόρθωσαν κάτι. Αντίθετα μετά το 0-3 επήλθε πλήρης παράδοση των όπλων και μοιραία ήρθε η βαριά εντός έδρας ήττα από μια ομάδα ομολογουμένως καλά δουλεμένη.