«Τεντώνει» το σεντόνι του Champions League o Ολυμπιακός, 4-0 την Κράσνονταρ

95
CHAMPIONS LEAGUE / ϋՌЉJϓ - ʑS͏͔Q (֙ԏÑVɁ: ́ъϓ ׏ՆϕчӠ/ EUROKINISSI)

Δύο γκολ ο Ραντζέλοβιτς και από ένα οι Γκερέρο και Ποντένσε

Εκπληκτική εμφάνιση και τεράστια νίκη για τον Ολυμπιακό απόψε επί της Κράσνονταρ με 4-0, που φέρνει τους Πειραιώτες -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- στους ομίλους του Champions League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των «ερυθρόλευκων» ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς που ήρθε από τον πάγκο και με δύο τέρματα, άνοιξε το δρόμο για τον θρίαμβο των γηπεδούχων.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 11′, οι Ρώσοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι εντός της περιοχής. Ο διαιτητής έκανε χρήση του VAR και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό της συνάντησης, με πανέμορφο πλασέ του Γκερέρο και αφού πρώτα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Στο 78′ ο Ραντζέλοβιτς, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Βαλμπουενά, σημάδεψε σωστά και πέτυχε το 2-0 και ο ίδιος παίκτης στο 85′, με σουτ έξω από την περιοχή, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο της ομάδας του.

Το 4-0 πέτυχε ο Ποντένσε, «σκάβοντας» τη μπάλα στο 89′.