Στις 14 Ιουνίου ξεκινά στη Ρωσία το φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και η ΕΡΤ θα μεταδώσει φυσικά όλους τους αγώνες. Κοινώς, 80 ημέρες απομένουν για να γίνει η σέντρα στο Ρωσία – Σαουδική Αραβία, το εναρκτήριο ματς της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στο Luzhniki Stadium της Μόσχας, το γήπεδο όπου θα γίνει και ο τελικός της 15ης Ιουλίου. Το Sport24.gr σας παρουσιάζει κατ’ αποκλειστικότητα το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018.

Καθημερινά θα υπάρχουν εκπομπές, από τις 23:00 στην ΕΡΤ1 για δύο ώρες (εκτός κι αν έχει ματς στις 22:00, άρα θα ξεκινά τα μεσάνυχτα) αλλά και στην ΕΡΤ3, στις 17:00 και για μία ώρα.

Γενικώς στη δημόσια τηλεόραση ετοιμάζουν… μεγάλα πράγματα ενόψει Μουντιάλ, ειδικά με την υβριδική τεχνολογία που καθιερώνει η ΕΡΤ, αλλά και μέσω διαδικτύου. Νεότερα, προσεχώς…

Αναφορικά με τις μεταδόσεις, όλες… ανήκουν στην ΕΡΤ1 πλην της τελευταίας αγωνιστικής κάθε ομίλου, που τα ματς διεξάγονται την ίδια ώρα και θα… επιστρατευτεί και η ΕΡΤ2. Αξίζει να σημειωθεί πως την τρίτη ημέρα του παγκοσμίου κυπέλλου, στις 16 Ιουνίου (ημέρα Σάββατο), η δράση ξεκινά στις 13:00 και ολοκληρώνεται τα μεσάνυχτα, καθώς διεξάγονται τέσσερις αγώνες.

ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2018

Πέμπτη 14/6 18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/6 15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/6 18:00 Μαρόκο – Ιράν ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/6 21:00 Πορτογαλία – Ισπανία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/6 13:00 Γαλλία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/6 16:00 Αργεντινή – Ισλανδία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/6 19:00 Περού – Δανία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/6 22:00 Κροατία – Νιγηρία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/6 15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/6 18:00 Γερμανία – Μεξικό ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/6 21:00 Βραζιλία – Ελβετία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/6 15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/6 18:00 Βέλγιο – Παναμάς ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/6 21:00 Τυνησία – Αγγλία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/6 15:00 Κολομβία – Ιαπωνία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/6 18:00 Πολωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/6 21:00 Ρωσία – Αίγυπτος ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/6 15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/6 18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/6 21:00 Ιράν – Ισπανία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/6 15:00 Δανία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/6 18:00 Γαλλία – Περού ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/6 21:00 Αργεντινή – Κροατία ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/6 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/6 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/6 21:00 Σερβία – Ελβετία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/6 15:00 Βέλγιο – Τυνησία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/6 18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/6 21:00 Γερμανία – Σουηδία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/6 15:00 Αγγλία – Παναμάς ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/6 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/6 21:00 Πολωνία – Κολομβία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/6 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/6 17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ισπανία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ιράν – Πορτογαλία ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/6 17:00 Δανία – Γαλλία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/6 17:00 Αυστραλία – Περού ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/6 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/6 21:00 Ισλανδία – Κροατία ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/6 17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/6 17:00 Μεξικό – Σουηδία ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/6 21:00 Σερβία – Βραζιλία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/6 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/6 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/6 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Αγγλία – Βέλγιο ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Παναμάς – Τυνησία ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/6 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/6 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/7 17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/7 18:00 Τελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα

Nίκος Μποζιονέλος (nbozionelos@gmail.com)

Hashtag #s24media

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *