Με την 6η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο Σάββατο 21/10 στις 4:00 το απόγευμα, το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας. Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Πέλοπας Κιάτου, δοκιμάζεται στο Βέλο , κόντρα στην γειτονική του Ελλάδα , η οποία θα αναζητήσει θετικό αποτέλεσμα , καθώς τους πρώτους της 3 βαθμούς , κέρδισε μόλις την 5η αγωνιστική. Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η αναμέτρηση του Ισθμιακού με τον Τενεάτη Αθικίων , με τον νικητή του παιγνιδιού να έχει ¨επαφή” με την κορυφή στην οποία επιδιώκει να περάσει και ο ΑΟ Λουτράκι που αγωνίζεται στο “Θώδειο” με τον Πανσολυγεαικό.
Δύσκολο αγώνα δίνει στο Ζευγολατιό κόντρα στην τοπική ομάδα ΑΟΖ ,που αναζητά βαθμούς, ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου την στιγμή που οι Άγιοι Θεόδωροι , στο ντέρμπι της ημέρας, μάχονται με τον ισοβαθμό τους Ατρόμητο Χιλιομοδίου. Στο Δερβένι ο Αστέρας ,αναζητώντας την νίκη, υποδέχεται τον Άρη Βοχαϊκού , ενώ στον Άσσο ο τοπικός Ολυμπιακός θα προσπαθήσει για την πρώτη του νίκη κόντρα στην Θύελλα Πετρίου. Τελος ρεπό έχει ο Κύψελος Κορίνθου.
6η αγωνιστική
ΑΟ Λουτράκι | – | Πανσολυγειακός |
ΑΟ Zευγολατιού | – | Ηρακλής Ξυλοκάστρου |
Ολυμπιακός Άσσου | – | Θύελλα Πετρίου |
Αγ. Θεόδωροι | – | Ατρόμητος Χιλιομοδίου |
Αστέρας Δερβενίου | – | Άρης Βοχαϊκού |
Ελλάς Βέλου | – | Πέλοπας Κιάτου |
Ισθμιακός | – | Τενεάτης Αθικίων |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 | Πέλοπας Κιάτου | 5 | 12–3 | 13 |
2 | ΑΟ Λουτράκι | 5 | 15–6 | 12 |
3 | Τενεάτης Αθικίων | 4 | 10-2 | 12 |
4 | Ισθμιακός | 4 | 6-2 | 10 |
5 | Ηρακλής Ξυλοκάστρου | 5 | 6–6 | 8 |
9 | Ατρόμητος Χιλιομοδίου | 5 | 7-5 | 7 |
7 | Αγ. Θεόδωροι | 5 | 10–6 | 7 |
8 | ΠΑΣ Κύψελος | 5 | 8-6 | 7 |
9 | Πανσολυγειακός | 5 | 4-10 | 6 |
10 | Θύελλα Πετρίου | 4 | 3–4 | 4 |
11 | Άρης Βοχαϊκού | 5 | 7-10 | 4 |
12 | ΑΟ Zευγολατιού | 5 | 4-18 | 3 |
13 | Ελλάς Βέλου | 4 | 3–7 | 3 |
14 | Αστέρας Δερβενίου | 5 | 8-13 | 3 |
15 | Ολυμπιακός Άσσου | 5 | 2-7 | 1 |