Οργισμένη απάντηση του πρώην δημάρχου Αννίβα Παπακυριάκου προς τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Βέλου – Βόχας
Λίγο ντροπή δεν βλάπτει κύριοι…
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Έχουμε αφήσει μαύρη τρύπα ή ΠΡΟΙΚΑ εκατομμυρίων;
Η Νέα Πνοή έβγαλε κατεβατό έργων / εργασιών που υλοποιεί βάσει σχεδίου – όπως λέει – για την επίλυση του προβλήματος της ύδρευσης.
![❓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
![❓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
![❓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
Γιατί 9 χρόνια δεν είχε πει τίποτα στα δημοτικά συμβούλια…
Στα καφενεία μόνο, ότι αυτοί θα φέρουν με το ζόρι νερό από την Στυμφαλία.
Εννοείται βέβαια ότι για το νερό από την Στυμφαλία που κόμπαζε πήρε αρνητική απάντηση –δυστυχώς το αυτονόητο – όπως λέγαμε χρόνια.
![▶️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/25b6.png)
![▶️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/25b6.png)
![⏩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/23e9.png)
Φίλες και φίλοι η Νέα Πνοή -Νέα με νοοτροπία 1980- έλεγε ότι δήμος μας ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΥΡΩ από προγράμματα και ότι παρέλαβαν χάος.
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Αναλυτικά:
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Στόχος η ορθή διαχείριση του νερού για εξοικονόμηση και ταυτόχρονα οικονομικό έλεγχο. Το έργο ΥΛΟΠΟΙΕΊΤΑΙ.
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Παρεπιπτόντως η νέα δημοτική αρχή θεωρεί μέσα στην άγνοια της Άθλο το ότι ετοίμασε τα τεύχη δημοπράτησης για να υλοποιήσει αυτά για τα οποία δεν ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΊΠΟΤΑ. Αυτά που άλλοι -ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ- έχουν κάνει τα πάντα για να τα φέρουν στον τόπο μας….
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Ελπίζω μόνο ο κ. Δήμαρχος στην συνάντηση με τον κ. Λιβάνιο να προχώρησε το θέμα ή να κατάφερε να πάρουμε περισσότερα λόγω της έκτακτης ανάγκης.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Φίλες και φίλοι αυτή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ και είναι ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΗ.
Στις αφελείς ερωτήσεις των άθλιων Trolls γιατί δεν τα κάνατε νωρίτερα, η απάντηση είναι απλή για όποιον γνωρίζει τα ελάχιστα για την ελληνική γραφειοκρατία… και μπορούμε να αναφερθούμε με κάθε λεπτομέρεια για το κάθε τι.
Όλα αυτά είναι παρακαταθήκη για τον τόπο μας.
Είναι μικρό μέρος του ΤΙΠΟΤΑ από αυτά που λένε όσοι δεν έχουν αίσθηση της ντροπής..
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Αυτοί λοιπόν που έλεγαν μόνο ψέματα, με μόνο στόχο να κοροϊδέψουν τον κόσμο, ας μην κομπάζουν για πράγματα και σχέδια που βρήκαν έτοιμα από τον ιδρώτα των άλλων, χωρίς οι ίδιοι να κάνουν τίποτα… ΤΙΠΟΤΑ ΌΜΩΣ.
Ας υλοποιήσουν απλά όλα αυτά που βρήκαν έτοιμα, με συγκεκριμένο σχέδιο για το καλό του τόπου μας.
ΥΣ1 . Ας απαντήσει λοιπόν η δημοτική αρχή που δημοπράτησε τα 4.000.000,00 € . Πού τα βρήκε; Ας πει με ονοματεπώνυμο ποιος τα έφερε; Και παρεπιπτόντως. Ας πει στον κόσμο γιατί κατέβασε τον διαγωνισμό λέγοντας ότι δήθεν υπήρχαν λάθη και τον ξανά ανέβασε – ως εκ θαύματος και χωρίς κανένα προφανή λόγο – προσθέτοντας ξαφνικά σειρά ISO που σχεδόν μόνο μία εταιρεία έχει στην Κορινθία και η οποία ΓΙΑ ΑΠΛΟ ΕΡΓΟ αντικατάστασης σωλήνων έδωσε την αστεία έκπτωση του 3,2 %, ενώ άλλη εταιρεία έδωσε μεν πάνω από 20% αλλά όλως τυχαίως δεν είχε τα σωστά χαρτιά και απορρίφθηκε…
Ας απαντήσει τί θα γίνει με την προσφορά του 6% που έδωσε η εταιρεία που δουλεύει το Δημαρχείο.
ΥΣ2. Σύντομα θα δούμε τη νέα δημοτική αρχή να περηφανεύεται για το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΈΡΓΟ των 19.500.000,00€ για την αποχέτευση Βραχατίου/Ζευγολατιού που ήδη έχει ανάδοχο και που η ίδια δεν είχε έρθει καν να το ψηφίσει.. Απείχαν ΟΛΟΙ…
Σύντομα θα περηφανευτούν και για το χωροταξικό του δήμου Βόχας και την τροποποίηση του παλιού του δήμου Βέλου ύψους 500.000,00€ -χθες παρουσιάστηκε η πρώτη φάση – που δουλεύεται εδώ και μήνες χωρίς καν να το ξέρουν γιατί απλά δεν είχαν ιδέα τι λέγαμε στα συμβούλια.. και άλλα πολλά…
![⏩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/23e9.png)
![⏩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/23e9.png)
![⏩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/23e9.png)