Αυτές τις μέρες θα έχουμε την τύχη να είναι ορατός στον ουρανό ο κομήτης C/2022 E3 (ZTF), ο οποίος ανακαλύφθηκε μόλις πριν ένα χρόνο, τον Μάρτιο του 2022 και ο οποίος
θα εξαφανιστεί ξανά για δεκάδες χιλιάδες χρόνια.
![🛰️](https://ci3.googleusercontent.com/proxy/vA1PweQWsf7uqnXHkFcO11MmO1NCeQLbw9ag5PaqRcAyPCLCsJkmVDN692akkDGt3m-El2hi23zVYdNDOuKt546A6iZan2M9SA9I0XaKdxFNkePs5Q=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t58/1/16/1f6f0.png)
![🔎](https://ci3.googleusercontent.com/proxy/uAcbAFBKENoeWYsp5FfrpxLlCHdYBtm0aZ8jyixiAJKdFIec325BfYqwxCDhV_21oo9Vtk2ThZuSYx4-i7mKl2pU6Ujuy2j203eSSrv0MsnS4mt62g=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t42/1/16/1f50e.png)
Αφού λοιπόν. ο καιρός προβλέπεται καλός, φορέστε τα ισοθερμικά σας, τα μπουφάν, τα σκουφιά και τα γάντια σας και ελάτε στο Αστεροσκοπείο στο Στεφάνι, για μια ξεχωριστή βραδιά παρατήρησης!
Η Ομάδα Αστρονομίας Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κορίνθου , ο Μορφωτικός & Εκπολιτιστικός Σύλλογος Στεφανίου Κορινθίας και τα τηλεσκόπια μας, σας περιμένουμε!!!
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2023/02/328491069_1047824179510828_4377095235922256891_n.jpg)