Σε μια εντυπωσιακή συγκέντρωση έγινε το πρωί στο Βραχάτι η παρουσίαση του συνδυασμού του Δημάρχου Βέλου-Βόχας Αννίβα Παπακυριάκου “Δημοτική Ενωτική Κίνηση”
Μεγάλη η συγκίνηση του Αννίβα δεν το ήξερε ότι θα τον προλόγιζε ο γιος του, στον λόγο του απέφυγε επιμελώς τις “βαριές” λέξεις δεν κατηγόρησε κανέναν… και αυτό που πρότεινε σε όλους τούς υποψηφίους, έντιμο αγώνα, όχι κατηγορίες, όχι τοξικότητες…
Τόνισε ακόμα ότι ο δήμαρχος υπηρετεί όλους τους πολίτες του δήμου , όλοι είναι κερδισμένοι την επόμενη ημέρα των εκλογών.