Πάτησε κορυφή η Κόρινθος!Νίκησε το Μεσολόγγι

10

Πάτησε κορυφή η Κόρινθος!Νίκησε το Μεσολόγγι αφού  επικράτησε 2-0 της ΑΕ Μεσολογγίου και πάτησε κορυφή στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το καλημέρα, με αυτογκόλ του Μανέτα μόλις στο δεύτερο λεπτό 1-0, για να έρθει δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα ο Παπουλής να διαμόρφωση του τελικό 2-0.

Η γηπεδούχοι μετά την σημερινή νίκη και σε συνδυασμό μετά υπόλοιπα αποτελέσματα σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση με 30 βαθμούς, με την ομάδα του Μεσολογγίου να παραμένει ουραγός με 2 βαθμούς.

ΠΑΣ Κορίνθου (Αντριάν Μπαρμπολούτσι): Τριαντάφυλλος, Αργυρόπουλος, Νικολάου, Καλούσης, Παπαχρήστος, Χαλάτσης (65΄Μερκούρης), Αναστασόπουλος, Παπουλής (90΄Γεωργίου), Δερμιτζάκης, Ζαχαράκης (68΄Παπανικολάου), Ροχάνο.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Μάντης, Γαβριήλ, Κάκκος, Μανέτας, Μπαλαμπάνης, Παναγιωτίδης (75΄Μούτσι), Κακιώνης, Χαλαζιάς (60΄Γκασούκας), Νικολόπουλος (60΄Κράνης), Πλαστήρας (75΄Μιχαλόπουλος), Βαρούχος Κ. (λ.τ 26΄Κουφός).

Πηγή: Aitosports

Δείτε επίσις: Η μπάλα βρωμάει από το… κεφάλι, δυστυχώς!

Με αφορμή τα γεγονότα στου Ρέντη παραθέτουμε τις παρακάτω παρατηρήσεις:

Παρατήρηση 1η: Όταν παίζει ο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό, η ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ, ο Παναθηναϊκός με την ΑΕΚ και ο..