Ο Γιώργος Πιέτρης εξελέγη εκπρόσωπος των επαγγελματιών εστίασης …
Συνάντηση με τους επαγγελματίες της εστίασης Κορίνθου είχε ο πρόεδρος της ΟΕΒΕ…
Συνάντηση με τους επαγγελματίες της εστίασης Κορίνθου είχε ο πρόεδρος της ΟΕΒΕ Κορινθίας και Εκπρόσωπος Τύπου του Δήμου Κορινθίων Αναστάσιος Μποζίκης , με την Αντιδήμαρχο Οικονομικών Τέτα Μπονάτσου και πρόεδρο της επιτροπής για την νέα κανονιστική του Δήμου Κορινθίων.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα συνεδριάσεως του Δήμου Κορινθίων την Τρίτη το απόγευμα 30/12/
Θέμα της συνάντησης ήταν η εκλογή αντιπροσώπου για την διαπαραταξιακή επιτροπή του Δήμου Κοριθίων, που θα γνωμοδοτήσει για το ζήτημα αισθητικής και ασφάλειας των πεζών στους δημόσιους χώρους.
Η συνάντηση είχε πολύ μεγάλη συμμετοχή από τους επιχειρηματίες εστίασης του δήμου, οι οποίοι είχαν έρθει από όλα τα δημοτικά διαμερίσματα προκειμένου να εκλέξουν τον συνάδερφο που θα τους εκπροσωπήσει.
Ο Γιώργος Πιέτρης εξελέγη εκπρόσωπος των επαγγελματιών εστίασης …
Ομόφωνα εκλέχτηκε ο επιχειρηματίας Γιώργος Πιέτρης .
Η συνάντηση αποδείχθηκε άκρως θετική, εφόσον με αφορμή την εκλογή του αντιπροσώπου αναδείχθηκε η αναγκαιότητα ενός συνδικαλιστικού φορέα του χώρου της εστίασης .
Η παρέμβαση του Προέδρου του Επιμελητηρίου Τάκη Λουζιώτη , υπήρξε καθοριστική προς την δημιουργία φορέα και δρομολογήθηκαν οι διαδικασίες σύστασης συλλόγου επαγγελματιών Κορίνθου.
Για την δημιουργία του συλλόγου εκλέχτηκε τριμελής επιτροπή από τους επιχειρηματίες Γιώργο Πιέτρη ( PIETRIS) Θανάση Περαχωρίτης (La Boheme) και την εκπρόσωπο από το Pastel Παυλίνα Τσέκα .
Εισηγητής ήταν Εκπρόσωπος Τύπου του Δήμου Κορινθίων Αναστάσιος Μποζίκης
παράλληλα παραβρέθηκαν και οι:
Ο Πρόεδρος του δημοτικού Συμβουλίου Γιώργος Παπαβενετίου
Ο Πρόεδρος του ΔΗΜΟΠΡΑΚΤΟΥ Βασίλης Ταγαράς
Ο Αντιδήμαρχος Ψηφιακής Πολιτικής Ευάγγελος Παπαϊωάννου
και οι ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ Χρήστος Κορδώσης και Μιχάλης Οικονόμου
Δείτε βίντεο από την συνάντηση:
Δείτε φωτογραφίες από την συνάντηση :