Εκλογικη Περιφερεια
Κορινθίας
Τελευταία ενημέρωση
22/5/2023, 05:43
Ενσωμάτωση
100,00 (318 / 318 ΕΤ)
Εγγεγραμμένοι
139.606
Έγκυρα
97,31
Άκυρα
2,19
Συμμετοχή
63,49
Λευκά
0,50
Ενσωμάτωση σταυρών
89,31 (284 / 318 ΕΤ)
Τα αποτελέσματα σταυρών υποψηφίων είναι ενδεικτικά
Ποσοστό
Ψήφοι
Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
41,61
35.884
2
ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου
17.212
ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
10.448
ΣΟΥΚΟΥΛΗ-ΒΙΛΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ) του Δημητρίου
8.918
ΚΟΛΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ταξίαρχου
7.601
ΦΕΡΕΤΖΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
3.986
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
3.355
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
19,85
17.123
1
ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
6.053
ΔΕΔΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
5.052
ΚΟΝΟΜΟΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Δημητρίου
3.298
ΘΕΛΕΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη
2.927
ΣΟΥΚΑΡΑ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του Δημητρίου
2.879
ΤΣΟΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου
2.186
ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής
14,15
12.201
1
ΤΑΓΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
3.861
ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
2.850
ΔΗΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
2.651
ΦΑΡΜΑΚΗ – ΓΚΕΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου
2.248
ΓΚΙΛΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
2.217
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΤΖΙΜΗΣ) του Ηλία
2.212
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
4,14
3.570
ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΛΙΛΑ) του Ηλία
1.006
ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Βασιλείου
736
ΑΚΑΡΕΠΗ ΜΑΡΙΑ του Φιλίππου
630
ΑΛΩΝΙΣΤΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Αντωνίου
500
ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αναστασίου
486
ΛΙΑΚΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
464
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
3,97
3.426
ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Νικολάου
1.214
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΒΙΟΛΕΤΤΑ του Ιωάννη
855
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αχιλλέα
837
ΜΠΟΥΛΟΥΓΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
486
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Χαράλαμπου
364
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ του Χαράλαμπου
241
ΝΙΚΗ
3,58
3.086
ΡΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ναπολέοντος
1.171
ΜΕΞΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου
1.073
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΟΦΙΑ του Σεραφείμ
977
ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΕΛΙΖΑ του Θεοδώρου
628
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
2,74
2.364
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Αθανασίου
1.284
ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ
2,46
2.124
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ του Αναστασίου
660
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Βασιλείου
593
ΜΠΡΑΚΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου
317
ΡΙΣΚΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
242
ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου
225
ΦΡΑΔΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
172
ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ
1,01
875
ΔΕΔΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
308
ΚΑΤΕΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Δημητρίου
200
ΣΤΡΙΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΚΑ του Γεωργίου
161
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αποστόλου
131
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου
116
ΣΚΑΡΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
87
Οικολόγοι ΠΡΑΣΙΝΟΙ – ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
0,79
684
ΔΑΓΛΑΡΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Σπυρίδωνος
348
ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου
247
ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
0,74
636
ΛΟΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Θωμά
427
ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης
0,73
626
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
283
ΔΗΜΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του Κωνσταντίνου
163
ΚΑΡΑΟΥΖΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Σωτηρίου
89
ΚΟΡΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
86
Κίνημα 21
0,72
621
ΠΙΠΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοχάρη
323
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΞΑΝΑ
0,57
489
ΜΑΡΤΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Χρήστου
274
ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
217
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστ
0,44
376
ΤΣΙΡΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του Φωτίου
105
ΦΙΛΗ ΜΥΡΤΩ του Βλασίου
99
ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου
95
ΠΝΟΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-Δημήτριος Κούβελας
0,44
376
ΡΕΚΛΕΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
211
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
0,35
302
ΜΗΤΡΟΥ ΖΑΧΑΡΩ του Αριστείδη
87
ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
87
ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Βασιλείου
69
ΨΑΡΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ του Χαράλαμπου
53
ΕΑΝ…
0,33
285
ΤΣΙΧΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Εμμανουηλίδη
150
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
0,33
283
ΚΑΝΕΛΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία
120
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Νικολάου
108
ΜΑΛΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
60
ΧΑΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Γεωργίου
46
ΛΙΑΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Πέτρου
26
ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (Τ.ΟΛ.ΜΑ)
0,19
163
ΣΤΑΤΗΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου
96
ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ – ΚΡΑΜΑ
0,18
154
ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου
73
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του Θεοδώρου
70
ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α
0,17
143
ΜΑΡΤΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του Αλέξανδρου
63
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
0,15
131
ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ-ΚΥΡΙΑΚΗ του Νικολάου
75
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
0,13
114
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνα
44
ΚΑΜΑΡΕΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑΝΑ του Λουδοβίκου
38
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ
0,13
112
ΖΩΙΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Δημητρίου
53
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
0,06
54
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παναγιώτη
16
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
0,04
36
ΑΝΑΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιορδάνη
10
ΟΑΚΚΕ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ
0,01
9
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ηλία
1
Ανεξάρτητοι/Μεμονωμένοι Υποψήφιοι
ΚΙΝΗΜΑ ΦΤΩΧΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΡΑΜΑ
ΝΕΑ ΔΟΜΗ
ΚΑΠΝΙΣΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ
Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
SOCIAL Σύγχρονο Δημοκρατικό Κόμμα
ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ