Το… καλώδιο της ΔΕΗ με τα μάτια τους είδαν σήμερα το πρωί κάτοικοι και διερχόμενοι οδηγοί της περιοχής Ποσειδωνίας στην Κόρινθο , όταν από κολώνα μεταφοράς ηλεκτρικού ρεύματος, λόγω δυνατών ανέμων , αποκολλήθηκε ένα γυμνό καλώδια, το οποίο στη συνέχεια κατέληξε στο έδαφος !
Στο σημείο βρέθηκαν άμεσα και συγχαρητήρια σι αυτό δύο άτομα της τροχαίας Κορίνθου οι οποίοι αμέσως μετά την ειδοποίηση για το τι είχε συμβεί και προκειμένου να προλάβουν τα χειρότερα, απέκλεισαν αμέσως τον δρόμο αφήνοντας το όχημά τους στη μία πλευρά και τοποθετώντας κάδους σκουπιδιών στην άλλη.
Όσο για την ΔΕΔΔΗΕ ήρθαν μεν, αρκετά καθυστερημένα δε , αποκαθιστώντας το πρόβλημα