Α.Λ.Α.Κορινθίας Κυνήγι Θησαυρού στην Κόρινθο…Νικήτρια ομάδα η ΜΠΑΡΤΣΑ ΤΕΑΜ με τους Μ.Δράκο – Γ.Θεοδωράτο-ΦΩΤΟ
Ο Δήμος Κορινθίων με την βοήθεια της Α.Λ.Α.Κορινθίας διοργάνωσε το Κυνήγι Θησαυρού 2024 στην Κόρινθο .Εκδήλωση ενταγμένη στις δράσεις για το Kορινθιακό Καρναβάλι 2024 που βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη .
Το Κυνήγι Θησαυρού – Πλοήγηση με αυτοκίνητα επέστρεψε και πάλι μετά από 32 χρόνια , αφού τελευταία φορά είχε γίνει 1/3/1992, και έδωσε την ευκαιρία στις 15 ομάδες που πήραν εκκίνηση από τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού Παναγιώτη Λαμπρινό να περάσουν ένα όμορφο Κυριακάτικό Πρωινό.
Η δράση εξελίχθηκε μέσα στην πόλη της Κόρινθου και το <<μενού>> περιελάβανε 3 διαφορετικές δοκιμασίες , με σταυρόλεξο , γρίφους και πολύ ψάξιμο. Στις δοκιμασίες επιμελήθηκε ο πρώτος πρόεδρος της ΑΛΑΚορινθίας & εκπαιδευτής αγωνιστικής οδήγησης Λάμπης Κουρτέσης.
Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η ΜΠΑΡΤΣΑ ΤΕΑΜ με τους Μάκη Δράκο – Γεράσιμο Θεοδωράτο (657 βαθμοί) , στην 2η θέση οι Κώστας Σούκουλης – Μαρία Δούρου ( 646 βαθμοί) και στην 3η Θέση η οικογένεια ΤΑΤΣΗ , Ζώης Τάτσης- Βασιλική Τάτση ( 643 βαθμοί)
Στην Μάχη των Γυναικείων Πληρωμάτων είχαμε ισοβαθμία μεταξύ των Ελένη Σούκουλη – Μαντώ Μπακταλία & Παναγοπούλου Παγώνα – Λάζαρου Μαρία με 633 βαθμούς και τελικά το κύπελλο πήγε στην Ελένη Σούκουλη , επειδή είχε καλύτερη βαθμολογία στην πρώτη δοκιμασία .
Την απονομή των επάθλων στους νικητές έκαναν ο Δήμαρχος Κορινθίων Νίκος Στραυρέλης , ο Προέδρος του Δ.Σ Γιώργος Παπαβενετίου , ο πρόεδρος της ΑΛΑΚορίνθιας Σωτήρης Οικονόμου και η σύμβουλος του δήμαρχου Μαρία Ανδρουλιδάκη – Δαμαλά . Έπαινοι συμμετοχής δόθηκαν από τον Προέδρο της Δημοτικής ενότητας Κορίνθου Γιώργιο Ρουμελιώτη & και τον Προέδρο της Δημοτικής Ενότητας Αγγελοκάστρου Παντελή Αγγέλου.
Ραντεβού στο ΚΥΝΗΓΙ ΘΗΣΑΥΡΟΥ 2025
Το Κυνήγι Θησαυρού – Πλοήγηση με αυτοκίνητα επέστρεψε και πάλι μετά από 32 χρόνια , αφού τελευταία φορά είχε γίνει 1/3/1992, και έδωσε την ευκαιρία στις 15 ομάδες που πήραν εκκίνηση από τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού Παναγιώτη Λαμπρινό να περάσουν ένα όμορφο Κυριακάτικό Πρωινό.
Η δράση εξελίχθηκε μέσα στην πόλη της Κόρινθου και το <<μενού>> περιελάβανε 3 διαφορετικές δοκιμασίες , με σταυρόλεξο , γρίφους και πολύ ψάξιμο. Στις δοκιμασίες επιμελήθηκε ο πρώτος πρόεδρος της ΑΛΑΚορινθίας & εκπαιδευτής αγωνιστικής οδήγησης Λάμπης Κουρτέσης.
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/444444.jpg)
Α.Λ.Α.Κορινθίας Κυνήγι Θησαυρού στην Κόρινθο
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/430128495_1727059077819425_5801777538071739535_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429569747_1727059574486042_721707734519315215_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429578514_1727059734486026_5472373364630085914_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429768814_1727059291152737_4825768597257784093_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429772986_1727059867819346_3766536073166702073_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429861380_1727059561152710_5696123010519901640_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429877202_1727059261152740_5116957810824481786_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429880732_1727059031152763_17620152494302613_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/429885306_1727059751152691_2115219432817611831_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/430069715_1727059421152724_2740160955727149957_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/430076185_1727059157819417_9045031366761922645_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/430091009_1727059441152722_6324734163446234615_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/430128495_1727059077819425_5801777538071739535_n.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/Καταγραφή565656.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/5555555.jpg)
![](https://protinewskorinthias.gr/wp-content/uploads/2024/03/444444.jpg)