Ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης εντός του πλαισίου της ανάδειξης και της προβολής του τοπικού και εθνικού πολιτιστικού προϊόντος, σας προσκαλεί την Κυριακή 26 Μαΐου και ώρα 18:00 στο θέατρο «Άγγελος Σικελιανός» στο Ξυλόκαστρο στην επιστημονική ημερίδα με θέμα:
«Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ ΤΟΥ ΠΙΤΣΑ ΩΣ ΤΟΠΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΛΟΥΤΟΣ»
Βλάσης Τσιώτος
Δήμαρχος
Δήμου Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης
![](https://korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240517_145434-584x850.jpg)
πηγή-korinthosTV