Αυτοί είναι οι επιλεγμένοι συνεργάτες από το Νίκο Σταυρέλη για ένα καλύτερο αύριο στο Δήμο Κορινθίων

2634
Δημοτικό Συμβούλιο σήμερα.
Εκλογή Προεδρείου και Δημοτικής Επιτροπής.
Επίσης ημέρα ανακοινώσεων για ορισμό Αντιδημάρχων, Προέδρων Νομικών προσώπων, Ειδικών Συμβούλων, Εντεταλμένων Συμβούλων
Ομόφωνα αποδεκτή έγινε η πρότασή μου για εκλογή ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ του
ΠΑΠΑΒΕΝΕΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Στην ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ από την παράταξή μας εκλέχθηκαν τακτικά μέλη οι:
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΑΝΙΗΛ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΜΠΟΖΙΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
και αναπληρωματικά μέλη οι:
ΜΠΟΝΑΤΣΟΥ ΤΕΤΑ
ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
Ανακοίνωσεις:
ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΥ
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΙ
1. ΣΤΡΙΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ –ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ- Εξυπηρέτησης του Πολίτη
(ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, ΚΕΠ)
2. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Έργων
(ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ)
3. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ –Πολεοδομίας
ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ, ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΛΗΣ, ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ)
4. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – Ψηφιακής Πολιτικής
(ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ, ΨΗΦΙΑΚΑ ΕΡΓΑ, ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΙΣ)
5. ΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – Καθαριότητας
(ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ, ΚΟΜΠΟΣΤΟΠΟΙΗΣΗ)
6. ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Πολιτισμού
(ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ)
7. ΚΑΡΑΣΑΒΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Καθημερινότητας
(ΑΥΤΕΠΙΣΤΑΣΙΕΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ, ΑΔΕΣΠΟΤΑ)
8. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Κοινωνικής Πολιτικής
(ΚΚΠ, ΠΡΟΝΟΙΑ, ΥΓΕΙΑ)
9. ΤΣΟΥΛΟΥΧΑ ΔΗΜΗΤΡΑ – Παιδείας-Τουρισμού
ΠΑΙΔΕΙΑ, ΣΧΟΛΕΙΑ, ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
10. ΜΠΟΝΑΤΣΟΥ ΤΕΤΑ – Οικονομικών
(ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
11. ΔΗΜΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – Αθλητισμού
(ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ)
12. ΜΕΛΕΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Πρασίνου και Αγροτικής Πολιτικής
(ΠΡΑΣΙΝΟ, ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ, ΛΑΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ, ΕΜΠΟΡΙΟ, ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ).
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ
1. ΜΠΟΖΙΚΗΣ ΤΑΣΟΣ
ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ
ΔΕΥΑΚ: ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΧΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
Εντεταλμένος σύμβουλος ΝΤΙΓΚΙΡΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΟΠΡΑΚΤΟΣ:
ΠΡΟΕΔΡΟΣ : ΤΑΓΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ – ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
ΜΕΛΟΣ: ΜΟΝΑΣΤΕΡΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ
ΑΘΜΙΑ: ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΒΘΜΙΑ: ΔΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ
ΑΝΒΟΠΕ: ΜΠΟΖΙΚΗΣ ΤΑΣΟΣ
ΦΟΔΣΑ: ΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΣΔΙΠ: ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΣΔΚΚ: ΔΑΝΙΗΛ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ: ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ: Καταγραφή, συντήρηση, επισκευή όλων των αυτοκινήτων και οχημάτων του Δήμου
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ: Διοργάνωση όλων των αθλητικών αγώνων στίβου και δρόμου
ΔΑΝΙΗΛ ΣΤΑΥΡΟΣ: Ανέγερση νέου κλειστού γυμναστηρίου Κορίνθου, Διαχείριση του σημερινού κλειστού γυμναστηρίου Κορίνθου, Προμήθεια και Τοποθέτηση λυόμενων κλειστών γυμναστηρίων (τύπου μπαλονιού).
ΜΠΟΖΙΚΗΣ ΤΑΣΟΣ: Εκπρόσωπος Τύπου
ΕΙΔΙΚΟΙ ΕΜΜΙΣΘΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
1. ΚΟΡΔΩΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Πολιτικού Σχεδιασμού και εποπτείας Προέδρων Τοπικών Συμβουλίων)
2. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ (Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και Επικοινωνίας)
ΑΜΙΣΘΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
1. ΒΛΑΧΟΥ ΠΙΠΙΝΗ ΕΛΕΝΑ – Αδελφοποιήσεις, Πολιτισμός και Εκθέσεις Τουρισμού
2. ΓΔΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Τουρισμός
3. ΓΕΓΙΟΣ ΝΤΙΝΟΣ – Πολιτικός Σχεδιασμός
4. ΔΑΛΑΜΑΡΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ –Δημιουργία Δικτύου Πόλεων ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
5. ΔΟΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – Ιαματική Πηγή Λουτρών Ωραίας Ελένης
6. ΔΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Επιχειρησιακό Πρόγραμμα
7. ΔΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – Παιδεία
8. ΖΙΑΖΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Αγροτική Πολιτική
9. ΚΑΛΚΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Έξυπνες πόλεις
10. ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΥΗ – Δίκτυο Πόλεων Αποικιών Κορίνθου
11. ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Επόπτης εντοπισμού προβλημάτων καθημερινότητας
12. ΚΟΥΤΣΟΓΚΙΛΑΣ ΘΕΜΗΣ – ΚΑΠΗ και υλοποίηση ανταλλαγής αποστολών ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΕΩΝ
13. ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ -Εθελοντικές οργανώσεις προστασίας των δασών
14. ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΦΩΤΙΟΣ – Αρδευτικά, Φράγματα, Λιμνοδεξαμενές και αγροτικές οδοποιίες
15. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ – Ειδικός συνεργάτης για θέματα θεάτρου
16. ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ – Θέματα Ανάπτυξης Περιφέρειας
17. ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Προστασίας Θαλασσών και Ιχθυοκαλλιεργειών
18. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Δημοτική Αστυνομία
19. ΜΠΑΓΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Πόλεις που Μαθαίνουν και Δίκτυο Ιστορικών Πόλεων
20. ΜΠΙΝΙΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ – Παιδεία, Αθλητισμός και Τουρισμός)
21. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ – Επικοινωνία
22. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ TZENH- ΄Ιδρυση Καλλιτεχνικού σχολείου
23. ΠΙΑΔΙΤΟΥ ΒΑΝΤΑ – Κοινωνικά Φροντιστήρια και Ανοικτό Σχολείο
24. ΠΛΑΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ – Απολογισμοί, Ισολογισμοί Δήμου και νομικών προσώπων, εκκαθάριση της ΔΑΕΚ και αξιοποίηση της ακίνητης περιουσίας
25. ΤΣΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Παρακολούθηση και εποπτεία έργων