Α΄ Κορινθίας- Φινάλε πρώτου γύρου… “πρωταθλητής Χειμώνα” ο ΠΑΣ παρά την ήττα του από τον Πέλοπα-βαθμολογία

467

Φινάλε πρώτου γύρου η σημερινή 15η αγωνιστική , στο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας Κορινθίας.

Η τελευταία αγωνιστική βρίσκει τον ΠΑΣ Κόρινθος  να κατακτά τον άτυπο τίτλο του “πρωταθλητή Χειμώνα”. Ένα τίτλο που δεν χάρηκαν οι οπαδοί της “Μπάρτσα” , καθώς η επιστροφή της στο ΔΑΚ και μάλιστα σε αγώνα ντέρμπι συνοδεύτηκε με την πρώτη της στο πρωτάθλημα ήττα ( 1- 2) από τον Πέλοπα Κιάτου.

Ετσι την ομάδα του ΠΑΣ πλησίασε στο -3 ο ΑΟ Λουτράκι μετά την νικηφόρο έξοδο με  3 – 0 στο Βέλο, επί της τοπικής Ελλάδας η οποία δεν ξέρει τι θα πει νίκη   από τις 11 Δεκεμβρίου ( 5η αγωνιστική), ενώ την ίδια στιγμή  στο γήπεδο Λεχαίου ο Κύψελος Κορίνθου επικράτησε με 2 – 1 επι των Αγίων Θεοδώρων.  ‘

Με το σαρωτικό 5 – 0 επεβλήθησαν, στα Αθίκια ο Τενεάτης επί του ουραγού Πανκαμαριακού και στο Ξυλόκαστρο ο Ηρακλής επί του Ολυμπιακού Άσσου.

Στο “ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΣ” ο Ισθμιακός έχασε με 1 – 3 από την Θύελλα Πετρίου, ενώ στο “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΣΣΗΣ” στο Σοφικό ο Πανσολυγειακός έμεινε στο 1 – 1 με τον Ηρακλή Λεχαίου.

Τέλος στην Ανατολική Τραγάνα στο Κιάτο η Θύελλα Κάτω Διμηνιου έχασε με 1 – 2 από τον Ατρόμητο  Χιλιομοδίου.